Festivalul Internaţional de Teatru de la Sibiu

VOI MERGE 2

Alegeti una dintre optiuni:

Imagini

Informații

Data: 7 - 16 Iunie 2013

Descriere

Festivalului Internaţional de Teatru de la Sibiu, ediţia a XX-a.

Ediţia aniversară de 20 de ani a Festivalului Internaţional de Teatru de la Sibiu îşi propune să continue tradiţia unei oferte culturale la cel mai înal nivel. Timp de zece zile oraşul Sibiu se transformă într-o scenă uriaşă cu artişti din toate colţurile lumii ce prezintă spectacole de teatru, dans, muzică, circ şi instalaţii în peste 60 de spaţii de joc, printre care pieţe publice, biserici, situri istorice, pub-uri, dar şi clasicele săli de spectacol.

Festivalul Internaţional de Teatru de la Sibiu este organizat de 16 ani sub înaltul patronaj al Preşedintelui României ca un semn important al contribuţiei pe care Festivalul o aduce la prestigiul şi imaginea ţării. Festivalurile internaţionale, precum cel de la Sibiu, contribuie mai ales la redarea vizibilităţii diversităţii culturale europene şi la formarea unui sentiment de identitate europeană. Acest eveniment, unul dintre cele mai prestigioase evenimente culturale din Europa, unic în felul său ca amploare, a contribuit în mare măsură la dezvoltarea regiunii, în special din momentul în care oraşul a primit titlul de "Capitală Culturală Europeană în anul 2007".

Festivalului Internaţional de Teatru de la Sibiu reprezintă probabil cel mai complex festival anual din România, fiind recunoscut internaţional ca cel de-al treilea festival de artele spectacolului din Europa ca amploare şi dimensiune, după Festivalul Internaţional de la Edinburgh (Marea Britanie) şi Festivalul de la Avignon (Franţa).

PROGRAM:

Vineri, 7 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

  • 10:00 - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Centrul cultural Habitus

  • 12:00 - Sibiu Bookfestival, Piata Mica

  • 15:00 - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, gratioasele majorete din strada Wies, orchestra vesela la Racchia din Vejano,  Pietonala Nicolae Balcescu

  • 17:00 

    - spectacolul "Un tramvai numit Popescu", Teatrul Radu Stanca

    - Invazia extraterestra, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "Pierdut in freamatul florilor de cires", Colegiul "Octavian Goga"

    - spectacolul "Masa", Teatrul Gong

  • 17:30 - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 18:00 - Concert de muzica Elisabetana, Sinagoga

  • 18:30 - Invazia extraterestra, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00

    - Fanfara si gratioasele majorete din strada Wies, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "Totul e bine", Teatrul Radu Stanca

    - Muzica Klezmer, Sala Thalia

  • 20:00 

    - spectacolul "Forthewin", Teatrul Gong

    - Orchestra vesela la Racchia din Vejano,  Pietonala Nicolae Balcescu

  • 21:00 

    - spectacolul "Farsa jupanului Pathelin", Cetatea Cisnadioara

    - spectacol de dans "Continuu", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacolul "A sasea saptamana", Studioul Cavas

  • 21:15 - Odiseea, Piata Mare

  • 22:00 

    - spectacolul "Pierdut in freamatul florilor de cires", Colegiul "Octavian Goga"

    - spectacolul "Faust", Hala Balanta

  • 22:30 - Concert Smiley, Piata Mare

  • 23:00 - spectacolul "Europe(s)/Villes en scene - Cities in stage: Orase pe scena", Teatrul Radu Stanca

  • 23:45 - spectacol de artificii, Cazarma 90

  • 24:00 - spectacolul "It Starts like this", Studioul Cavas

 

 

Sâmbătă, 8 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - "Il - Ba - Zai" - Invatand de la Dr.Dapertutto, Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:00 

    - spectacolul "Aventura", Parcul Sub Arini

    - Sibiu Bookfestival, Piata Mica

  • 11:30 - De ce sunt operele internationale importante pentru noi toti? Care sunt unele dintre instrumentele implicate in prezentarea operelor din alte culturi?, Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - Antologia pieselor prezentate in sectiunea "Spectacole-Lectura", Centrul cultural Habitus

  • 14:00 

    - lectura "Primarul. Partea I", Libraria Humanitas

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - Micul circ, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:00 - Fanfara si gratioasele majorete din strada Wies, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 16:00 - Fanfara vesela, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 17:00

    - spectacolul "Un tramvai numit Popescu", Teatrul Radu Stanca

    - spectacolul "Yoshitsune si cei 1000 de ciresi", Teatrul Gong

  • 17:30 - Invazia extraterestra, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 18:00

    - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Cantece triste din inima Europei", Biblioteca Astra

    - Circa, Casa de cultura a Sindicatelor

  • 19:00

    - Muzica veche din estul adriaticii, Biserica Ursulinelor

    - Invazia extraterestra, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "O piesa despre mama si patrie", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de dans "Aur vechi", Sala Thalia

  • 19:30 - Orchestra vesela la Racchia din Vejano,  Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:00

    - spectacolul "Cui i-e frica de Virginia Woolf?", Teatrul Gong

    - Fanfara si gratioasele majorete din strada Wies, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:30 - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 21:00

    - spectacolul "Farsa jupanului Pathelin", Cetatea Cisnadioara

    - Muzica Klezmer, Oldies Pub

  • 21:30 - Concert: Suie Paparude, Robin and the Backstabbers

  • 22:00 - spectacolul "Faust" Hala Balanta

  • 23:00 

    - Spectacol de dans "Taci si joaca", Teatrul Radu Stanca

    - spectacolul "Mistero Buffo", Studioul Cavas

 

Duminică, 9 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - "Il - Ba - Zai" - Invatand de la Dr.Dapertutto, Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00

    - atelier "Jocul cu masca", Sala "Virgil flonda"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

    - atelier "Think Opposite", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

  • 11:00 

    - spectacolul "Aventura", Parcul Sub Arini

    - Sibiu Bookfestival, Piata Mica

  • 11:30 - "Patrimoniul Universal, National - Sensul unei duble angajari", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - Lansare de carte "Nostalgia Mitteleuropei", Centrul cultural Habitus

  • 14:00 

    - Lansare de revista " Revista Scena", Centrul cultural Habitus

    - Dansul "Delhi", Libraria Humanitas

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - Micul circ, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:00 - Fanfara vesela, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:30 - Orchestra vesela la Racchia din Vejano,  Pietonala Nicolae Balcescu

  • 16:00 - filmul "Euphoria", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 17:00 

    - Externet, Piata Mica

    - spectacolul "Ursul Rege", Colegiul "Octavian Goga"

    - spectacolul "Incendii", Tetrul Gong

  • 17:30 - filmul "Delhi, a dance", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 18:00

    - Cantece triste din inima Europei", Biblioteca Astra

    - Fanfara si gratioasele majorete din strada Wies, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00

    - spectacolul "Divina comedie", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacol de dans "Aur vechi", Sala Thalia

    - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:00

    - spectacolul "Iluzii", Teatrul Gong

    - 20:00 - Muzica veche din estul adriaticii, Biserica Romano-Catolica

    - 20:00 - Orchestra vesela la Racchia din Vejano, Pietonala Nicolae Balcescu

    - 20:00 - Fanfara si gratioasele majorete din strada Wies, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:45 - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 21:00 

    - Muzica Klezmer, Cetatea Cisnadioara

    - spectacolul "Platonov", Teatrul Radu Stanca

  • 21:45 - Pasari de foc, Piata Mare

  • 23:00

    - spectacolul "Hot Dog", Teatrul Radu Stanca

    - spectacolul "Priveste inapoi cu manie", Studioul Cavas

 

Luni, 10 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - "Il - Ba - Zai" - Invatand de la Dr.Dapertutto, Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00 

    - atelier "Jocul cu masca", sala "Virgil Flonda"

    - atelier "Think Opposite", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - seminar "Viitorul festivalurilor in Europa", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - seminar "Ce inseamna Contemporaneitatea in teatru?", Centrul cultural Habitus

  • 14:00

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - Cupidonii, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:00 

    - Lectura "Moarte si reincarnare intr-un cowboy", Libraria Humanitas

    - Orchestra vesela la Racchia din Vejano, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Externet, Piata Mica

  • 16:00

    - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

    - filmul "Avignon, curte de onoare si camp de lupta", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 17:00

    - spectacolul "Masa cu sunete", Teatrul Gong

    - Nebuni de legat, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Omagiu teatrului si operei corsicane, Biserica Ursulinelor

  • 18:00 

    - spectacolul "Un tramvai numit Popescu", Teatrul Radu Stanca

    - Cantece triste din inima Europei", Biblioteca Astra

    - Calaretii, Piata Mica

  • 18:30 - Orchestra vesela la Racchia din Vejano, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00 - spectacolul "Dansul Mortii", Sala Thalia

  • 19:30

    - Calaretii, Piata Mica

    - Bunicutele, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:00 - spectacolul "Minunata Pantofareasa", Teatrul Gong

  • 20:30 - Marsul Picioroangelor si Fanfara Regala din Merchtem, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 21:00

    - spectacol de dans "Lacrimi limpenzi, ape tulburi", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de muzica "Godspell", Cetatea Cisnadioara

  • 23:00

    - spectacolul "Tartuffe", Studioul Cavas

    - spectacolul "Iluzii", Teatrul Radu Stanca

 

Marţi, 11 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

  • 10:00 

    - atelier "Jocul cu masca", sala "Virgil Flonda"

    - atelier "Think Opposite", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - Calatoriile sau orizonturile teatrului, Centrul cultural Habitus

  • 12:15 - Lansare de carte "Calatoriile sau orizonturile teatrului", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - seminar "Nimeni nu se scalda de doua ori in acelasi rau", Centrul cultural Habitus

  • 14:00 - Conversatii culturale, Atrium cafe

  • 15:00 

    - Lectura "Piatra", Libraria Humanitas

    - Festival Readings, Centrul cultural Habitus

    - Blonda, Bruneta, Satena, Piata Mica

    - Cupidonii, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 16:00 

    - filmul "Moliere", Casa de cultura a Sindicatelor

    - Bunicutele, Pietonala Nicolae Balcescu

    - O mica lume minunata, Piata Mica

  • 17:00

    - spectacolul "Scene din viata insectelor", Teatrul Gong

    - spectacolul "Povestea lui Haruk", Colegiul "Octavian Goga"

  • 18:00 - spectacolul "Un tramvai numit Popescu", Teatrul Radu Stanca

  • 18:30 - Nebuni de legat, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00 

    - Calaretii, Piata Mica

    - spectacolul "Trei surori", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de dans "Ritm de Flamenco", Sala Thalia

  • 20:00 

    - Blonda, Bruneta, Satena, Piata Mica

    - spectacolul "Micul print", Teatrul Gong

    - spectacolul "Povestea lui Haruk", Colegiul "Octavian Goga"

    - spectacolul "Scene din viata insectelor", Teatrul Gong

  • 20:30 - Calaretii, Piata Mica

  • 21:00

    - spectacolul "Haos", Cetatea Cisnadioara

    - spectacolul "Nunta", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacolul "Pescarusul", Hala Balanta

    - spectacolul "Cui i-e frica de Virginia Woolf?", Studioul Cavas

    - In ritmul tobelor, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 22:00 - Exista Alpi in Viena?, Piata Mica

  • 23:00 - spectacolul "Tatal", Teatrul Radu Stanca

  • 24:00 - spectacolul "5.Osjecka", Studioul Cavas

 

Miercuri, 12 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - atelier "Stage combat", Casa de cultura a Studentilor

    - atelier "Profunzimea vocii", Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00 

    - Bursa de spectacole de la Sibiu, Hotel Ibis

    - atelier "Corpul muzical", Sala "Virgil Flonda"

    - atelier "Invatand de la noii clasici: Pinter, Mamet, Labute, Kane", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - seminar "Teatru & Prioritati", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - seminar "Actes sud papiers: Protagonist editorial in Franta al cartii de teatru. Relatia cu autorul", Centrul cultural Habitus

  • 15:00 

    - Lectura "Rosu, rosu, catifea", Libraria Humanitas

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - Festival Readings, Centrul cultural Habitus

    - Blonda, Bruneta, Satena, Piata Mica

    - Cupidonii, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 16:00 

    - filmul "Au soleil Meme de la nuit", Casa de cultura a Sindicatelor

    - Boemii, Pietonala Nicolae Balcescu

    - O mica lume minunata, Piata Mica

    - Lansare de carte "Posteriotatea absurdului", Teatrul Radu Stanca

  • 17:00 

    - spectacolul "Turnul respira", Biblioteca Astra

    - spectacolul "Trilogia Tragedianului", Teatrul Gong

    - spectacolul "Maestrul si Margareta", Teatrul Radu Stanca

    - In ritmul tobelor, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 18:45 - Calaretii, Piata Mica

  • 19:00

    - spectacolul "Cum va place", Sala Thalia

    - Boemii, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:30 - Blonda, Bruneta, Satena, Piata Mica

  • 20:00

    - Nu-ti pierde sufletul, Biserica Romano-Catolica

    - Calaretii, Piata Mica

    - In ritmul tobelor, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "SSST", Teatrul Gong

  • 20:45 - O altfel trupa de baieti, Piata Mica

  • 21:00 

    - spectacolul "Maestrul si Margareta", Teatrul Radu Stanca

    - Cantecele lui Lear, Cetatea Cisnadioara

    - spectacolul "Nunta", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacolul "Pescarusul", Hala Balanta

    - spectacolul "Cabinet of Cynics 1: Endure", Studioul Cavas

  • 21:45 - Exista Alpi in Viena?, Piata Mica

  • 23:00 - spectacolul "Dansul balerinei magnetice", Teatrul Radu Stanca

  • 24:00 - spectacolul "Talk Show", Studioul Cavas

 

Joi, 13 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - atelier "Stage combat", Casa de cultura a Studentilor

    - atelier "Profunzimea vocii", Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00 

    - Bursa de spectacole de la Sibiu, Hotel Ibis

    - atelier "Corpul muzical", Sala "Virgil Flonda"

    - atelier "Invatand de la noii clasici: Pinter, Mamet, Labute, Kane", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - seminar "Un maestru al mastilor isi dezvaluie secretele", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - Ariane Mnouchkine si Theatre du Soleil, Centrul cultural Habitus

  • 14:00 - Lectura "Orb de Mina", Libraria Humanitas

  • 15:00 

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - Festival Readings, Centrul cultural Habitus

    - Boemii, Pietonala Nicolae Balcescu

    - O mica lume minunata, Piata Mica

  • 16:00 - In ritmul tobelor, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 17:00 

    - Lansare de carte "Frustrare si Nesat. Personajul feminin in proza si teatrul lui Ion Luca Caragiale", Biblioteca Astra

    - spectacolul "Trilogia Tragedianului", Teatrul Gong

    - Concert de orga "Muzica Transilvaneana veche", Biserica Evanghelica Sf.Ioan

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

  • 18:00 

    - Boemii, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Misiune periculoasa 3. Trambulina, Piata Mica

  • 19:00 

    - spectacolul "O poveste Japoneza", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de muzica "Nu-ti pierde sufletul", Biserica Ursuline

    - Fanfara de la Cozmesti, Piata Mica

    - Concert simfonic de inchidere a stagiunii, Sala Thalia

  • 20:00

    - spectacolul "Verdictul si alte povestiri", Teatrul Gong

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:45 - In ritmul tobelor, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 21:00 - spectacolul "Cantecele lui Lear", Cetatea Cisnadioara

  • 23:00 

    - spectacolul "Multimedia project", Studioul Cavas

    - spectacolul "Impotriva democratiei", Teatrul Radu Stanca

 

Vineri, 14 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 

    - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

    - atelier "Stage combat", Casa de cultura a Studentilor

    - atelier "Profunzimea vocii", Casa de cultura a Studentilor

  • 10:00

    - Bursa de spectacole de la Sibiu, Hotel Ibis

    - atelier "Invatand de la noii clasici: Pinter, Mamet, Labute, Kane", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - seminar "Theatre du Soleil. Cuvintele si muzica", Centrul cultural Habitus

  • 13:30 - Lansare de carte "Revista teatrul azi", Centrul cultural Habitus

  • 14:00

    - Lectura "Caractere", Libraria Humanitas

    - atelier "Corpul muzical", Sala "Virgil Flonda"

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

  • 14:45 - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:00

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

    - spectacol de muzica "Podobii Transilvanene", Catedrala Ortodoxa

  • 15:30 - Aruncatorii de steaguri din Rioni Di Cori, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 16:00 - filmul "Tambours sur la digue, sous forme de piece ancienne pour marionnettes jouee par des acteurs", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 16:30 - Fanfara de la Cozmesti, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 17:00 

    - spectacolul "Sophie si uriasul", Teatrul Gong

    - spectacol de muzica "Nu-ti pierde sufletul", Biserica Evanghelica Sf.Ioan

  • 17:30 - Aruncatorii de steaguri din Rioni Di Cori, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 18:15 - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00

    - spectacol de muzica "Calatorie in ritm de vers , de cant si joc, Piata Mare

    - spectacolul "Solitaritate", Teatrul Radu Stanca

    - spectacolul "Insemnarile unui nebun", Sala Thalia

  • 20:00 - spectacolul "Cuvantul progres spus de mama suna teribil de fals", Teatrul Gong

  • 21:00

    - spectacolul "Woyzeck", Hala Balanta

    - spectacol de dans "Un basm intunecat"

    - spectacolul "Dojoji", Cetatea Cisnadioara

  • 22:00 - Dansul zmeilor, Piata Mare

  • 22:45 - Causa Fatalis, Piata Mica

  • 23:00

    - spectacolul "Romeo si Julieta", Studioul Cavas

    - spectacolul "Bezna de mina", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de muzica "Un refren", Oldies Pub

 

Sâmbătă, 15 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00 

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

  • 10:00 

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

    - Bursa de spectacole de la Sibiu, Hotel Ibis

    - atelier "Invatand de la noii clasici: Pinter, Mamet, Labute, Kane", Muzeul de etnografie "Franz Binder"

  • 11:30 - seminar "Literatura si forumul transcultural in Europa", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - Lansare de carte "Livada de visini - o continuare, sistemul si hieronymus

  • 14:00

    - Lectura "Camera mea frigorifica", Linraria Humanitas

    - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 15:00

    - Aruncatorii de steaguri din Rioni Di Cori, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Conversatii culturale, Atrium cafe

  • 16:00 

    - seminar "Dialog economie-finante-cultura. Sansa dialogului in criza", Centrul cultural Habitus

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

    - filmul "Les Ephemeres", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 17:00

    - spectacol de circ "Clovnii Frankestein", Teatrul Gong

    - spectacol de muzica "Armoniile ingerilor", Biserica Evanghelica Sf.Ioan

  • 18:00 

    - spectacol de muzica "Nu-ti pierde sufletul", Biserica Reformata

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00 

    - spectacolul "Albina", Teatrul Radu Stanca

    - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 20:00 

    - Fortosul, Piata Mica

    - spectacolul "Reunificarea celor doua Corei", Colegiul "Octavian Goga"

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Avrig

  • 21:00

    - Fits gala aniversara. Ceremonie de decernare a stelelor, Sala Thalia

    - spectacol de dans "Kmehin", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacolul "Dojoji", Cetatea Cisnadioara

  • 21:30 - Concert trupa Vunk, Piata Mare

  • 23:00 

    - Inimi de ingeri, Piata Mare

    - spectacolul "Melodie Varsoviana", Teatrul Radu Stanca

    - spectacolul "Cutia de carton", Studioul Cavas

 

Duminică, 16 iunie

  • 00:00 - 24:00 - Expozitii foto: Sebastian Marcovici, Piata Mica

  • 8:00 

    - Expozitii de costume: Lia Mantoc, Mojo Cafe

    - Jurnalul secret al dilogurilor de dimineata, Biblioteca Astra

  • 9:00 - Expozitii de costume: Doina Levintza, Primaria Municipiului Sibiu

  • 10:00 

    - Expozitii de costume: Dragos Buhagiar, Sala cu fresca

    - Expozitii foto fits: Mihaela Marin, Centrul cultural Habitus

  • 11:30 - seminar "Conferinta speciala", Centrul cultural Habitus

  • 13:00 - seminar, Conferinta speciala si lansare de carte de Mircea Dinescu, Centrul cultural Habitus

  • 15:00 - Conversatii culturale, Atrium cafe

  • 16:00 - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

  • 17:00 

    - Aruncatorii de steaguri din Rioni Di Cori, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "Un tramvai numit Popescu", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de circ "LP12 - Le Retour", Casa de cultura a Sindicatelor

    - spectacolul "Equus", Teatrul Gong

  • 18:00 - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

  • 19:00 

    - Fortosul, Piata Mica

    - spectacolul "Albina", Teatrul Radu Stanca

    - spectacol de dans "Autoportret & Dans cu Tetsu", Teatrul Radu Stanca

    - Concert "Armoniile ingerilor", Biserica Ursulinelor

    - spectacolul "Revista in sarbatoare", Sala Thalia

  • 20:00 

    - Cimpoierii scotieni "Reading", Pietonala Nicolae Balcescu

    - Aruncatorii de steaguri din Rioni Di Cori, Pietonala Nicolae Balcescu

    - Grupul din Caraibe Ethnick' 97, Pietonala Nicolae Balcescu

    - spectacolul "Reunificarea celor doua Corei", Colegiul "Octavian Goga"

    - spectacolul "Dontcrybaby", Teatrul Gong

  • 21:00 

    - spectacol de muzica "Nu-ti pierde sufletul", Cetatea Cisnadioara

    - spectacol de circ "LP12 - Le Retour", Casa de cultura a Sindicatelor

  • 21:30 - Concert, Loredana

  • 22:00 - spectacolul "Faust", Hala Balanta

  • 22:45 - Pedaland spre cer, Piata Mare

  • 23:00 - spectacolul "Livada de visini", Studioul Cavas

  • 23:45 - spectacol de artificii, Cazarma 90

Amplasarea pe hartă

Autentificare

Vă rugăm să introduceți emailul și parola Dvs:

Înregistrare Express

Introduceți adresa de email și parola:
Emailul Dvs este deja înregistrat pe Fest.ro. Doriți să unificați ambele conturi de utilizator?