Festivalul Internaţional de Teatru de la Sibiu

VOI MERGE 0

Alegeti una dintre optiuni:

Imagini

Informații

Data: 6 - 15 Iunie 2014

Descriere

Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu, inițiat în 1991, este cel mai important festival anual de artele spectacolului din România și al treilea din Europa, care adună laolaltă unii dintre cei mai proeminenți artiști naționali și internaționali, continuând astfel tradiția îmbinării culturii Europei centrale și estice cu cea a occidentului.

Festivalul a fost conceput ca un organism multifuncțional cu scopul de a construi, prin artele spectacolului, un spațiu creativ și a un orizont antropologic într-o continuă expansiune. Ambiția organizatorilor a fost de a crea un festival complex, un festival independent, și de a descoperi noi tehnici de exprimare teatrală. Începând cu ediția 2005, Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu a fost motorul obținerii statutului de Capitală Culturală Europeană pentru orașul Sibiu și a cunoscut o dezvoltare fără precedent, ajungând la 350 de evenimente pe parcursul a 11 zile de festival, provenite din 70 de țări ale lumii și prezentate în 66 spații de joc din Sibiu și din împrejurimi, cu o medie de 35 000 de spectatori pe zi.

Temele propuse de Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu reprezintă spiritul cu care festivalul, prin propriul său stil unic și prin propriile-i mijloace, dă formă coordonatelor culturale la început de mileniu. Prin importanța sa, prin atmosfera pe care o creează și prin parteneriatele pe care le realizează, festivalul contribuie în mod considerabil la consolidarea prestigiului pe care România l-a dobândit la nivel internațional, precum și la îmbunătățirea imaginii unei comunități înzestrată cu multă spiritualitate și atitudine. Festivalul de la Sibiu oferă, cu fiecare ediție, spațiul propice invenției, experimentului, dialogului și acțiunilor culturale, spațiu în care identitatea culturală națională este susținută, protejată și promovată în contextul cultural actual, urmărindu-se identificarea reperelor valorice valabile la nivel european și internațional.

Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu s-a bucurat de sprijinul celor mai importante structuri oficiale românești și europene, fiind un obiectiv strategic al Ministerului Culturii și Cultelor care, alături de Consiliul Local, este principalul finanțator al acestui eveniment. Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu este sprijinit de Guvernul României, Consiliul Județean Sibiu, Comisia Europeană, de centrele culturale și ambasadele țărilor acreditate în România, de rețele internaționale și sponsori privați.

PROGRAM:

Miercuri, 11 iunie

 

  • 08:00ZIARUL ORIZONTAL, VOL. 2, Zidul exterior al Teatrului Național „Radu Stanca”

  • 09:00DEZVOLTAREA PERSPECTIVEI FIZICE A PERSONAJULUI, Casa de Cultură a Studenţilor – sala albastră

  • 09:00EXPOZIŢIE FOTO: SEBASTIAN MARCOVICI, PIAŢA MICĂ

  • 10:00Conferinţă de presă FITS, Librăria Habitus

  • 10:00EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - SILVIU PURCĂRETE, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI - CENTRUL DE INFORMARE TURISTICĂ

  • 10:00EXPOZIŢIE DE GRAVURĂ ŞI DESEN: UNIVERSUL UNUI MARE ARTIST. MARCEL CHIRNOAGĂ, CASA ARTELOR

  • 10:00EXPOZIŢIE DE MĂŞTI - MY FACE ON THE WALL - ALI ASGHAR KHATIBZADEH, GALERIA DE ARTĂ A UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI (Piaţa Mare nr. 12)

  • 10:00MARIONETTES - ULYANA TYMOSHENKO, MOJO CAFÉ

  • 10:00OIDIP - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - MIHAELA MARIN, Librăria Habitus

  • 11:00JAN KLATA, ÎN DIALOG CU OCTAVIAN SAIU, Librăria Habitus

  • 12:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - RADU AFRIM, SALA THALIA

  • 13:00TWENTIETH CENTURY PERFORMANCE READER, Librăria Habitus

  • 14:00ALEX ADAM – 54’5’NORD 10’54’EST / 54’5’ NORD 10’54’ OST, Librăria Humanitas 'Constantin Noica' Sibiu

  • 14:30CONVERSAŢII CULTURALE / CULTURAL CONVERSATION, Avrig (Pensiunea Ghiocelul)

  • 15:00EPITAFURI – IN MEMORIAM CEZAR IVĂNESCU, Teatrul pentru Copii şi Tineret Gong - foaier

  • 16:00ATELIER DE CRITICĂ TEATRALĂ / FITS 2014, Sala de Consiliu, Facultatea de Litere şi Arte, ULBS

  • 16:00CIORAN INTIM, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 16:00ÎNAPOI LA VIAŢĂ / BACK TO LIFE, Sala 'Virgil Flonda' din cadrul Facultăţii de Litere şi Arte Sibiu

  • 16:00LEVITAȚIA INDIANĂ / INDIAN LEVITATION, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 16:00PIPPO DELBONO – SANGUE / SÂNGE / BLOOD (2013), Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 17:00O NEBUNIE DE MUZICĂ! / THE BRASS BAND ON FIRE!, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 17:00O NOUĂ ZI… UN NOU SOARE / UN NUEVO DIA… UN NUEVO SOL, Biserica Evanghelică 'Sf. Ioan'

  • 18:00FETELE DE LA ETAJUL 2 / LES FILLES DU 2ÈME, Piaţa Mică

  • 18:00HANDMADE, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

  • 18:00PIPPO DELBONO – AMORE CARNE (2011), Q & A CU PIPPO DELBONO, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 18:00STATUI, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00Concert MUSIKVEREIN STADTKAPELLE SACHSENHEIM e.V., Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00EXPOZIŢIE DE PICTURĂ: ŞTEFAN CÂLŢIA. TRIPTIC: LUMEA CA TEATRU, SALA THALIA - FOAIER

  • 19:00PARADA MAJORETELOR DIN LITUANIA / BRASS-BAND & MAJORETTES FROM LITHUANIA, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00PE ÎNSERAT (Concert de hang) / EN NOCTURNE (Hang Solo), Sinagoga Sibiu

  • 19:00PUNCT TRIPLU, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala etaj

  • 19:30INFINITEZIMAL, Teatrul Naţional "Radu Stanca" Sibiu

  • 20:00FRAŢI VITREGI / THE SIBLINGS, Teatrul Național 'Radu Stanca' Sibiu

  • 20:00HAI IU IU NU HEY YOU YOU (Maria Tănase remix), Sala Thalia

  • 20:00O NEBUNIE DE MUZICĂ! / THE BRASS BAND ON FIRE!, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:45PARADA MAJORETELOR DIN LITUANIA / BRASS-BAND & MAJORETTES FROM LITHUANIA, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 21:00EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE: ORAŞE ÎN MIŞCARE - NAPOLI / MOVING CITIES - NAPLES, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 21:00ÎN RITM DE FLAMENCO / CAMBIO DEL TERCIO, Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu – intrare A

  • 21:00POEZIA VISULUI, Cetatea Cisnădioara

  • 21:00SURORILE MACALUSO / LE SORELLE MACALUSO, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 23:00CULORILE MUZICII, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

 

Joi, 12 iunie

  • 08:00 - ZIARUL ORIZONTAL, VOL. 2, Zidul exterior al Teatrului Național „Radu Stanca”

  • 09:00 - DEZVOLTAREA PERSPECTIVEI FIZICE A PERSONAJULUI, Casa de Cultură a Studenţilor – sala albastră

  • 09:00 - EXPOZIŢIE FOTO: SEBASTIAN MARCOVICI, PIAŢA MICĂ

  • 09:00 - NEIL LABUTE – „DE CE NU O FACEM ÎN DRUM?“: EXAMINÂND RELAŢIA SCRIITOR/ACTOR, BIBLIOTECA ASTRA - CORP A (SALA FESTIVĂ)

  • 10:00 - Conferinţă de presă FITS, Librăria Habitus

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - SILVIU PURCĂRETE, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI - CENTRUL DE INFORMARE TURISTICĂ

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE GRAVURĂ ŞI DESEN: UNIVERSUL UNUI MARE ARTIST. MARCEL CHIRNOAGĂ, CASA ARTELOR

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE MĂŞTI - MY FACE ON THE WALL - ALI ASGHAR KHATIBZADEH, GALERIA DE ARTĂ A UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI (Piaţa Mare nr. 12)

  • 10:00 - MARIONETTES - ULYANA TYMOSHENKO, MOJO CAFÉ

  • 10:00 - OIDIP - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - MIHAELA MARIN, Librăria Habitus

  • 11:00 - FESTIVAL READINGS, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică, nr.11)

  • 11:00 - PIPPO DELBONO, ÎN DIALOG CU GEORGE BANU, Librăria Habitus

  • 12:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - RADU AFRIM, SALA THALIA

  • 12:30 - REVISTA SCENA.RO, Librăria Habitus

  • 14:00 - NEIL LABUTE – LIMBI FRUMOASE / LOVELY HEAD, Librăria Humanitas 'Constantin Noica' Sibiu

  • 14:00 - PLATFORMA INTERNAŢIONALĂ DE PREZENTARE A DOCTORATELOR EXCEPŢIONALE ÎN DOMENIUL ARTELOR SPECTACOLULUI ŞI MANAGEMENTULUI CULTURAL, Librăria Habitus

  • 14:30 - CONVERSAŢII CULTURALE / CULTURAL CONVERSATION, Atrium Classic Cafe

  • 14:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 15:00 - EPITAFURI – IN MEMORIAM CEZAR IVĂNESCU, Teatrul pentru Copii şi Tineret Gong - foaier

  • 15:30 - ATELIER DRAMA LEAGUE, Atrium Classic Cafe

  • 16:00 - ATELIER DE CRITICĂ TEATRALĂ / FITS 2014, Sala de Consiliu, Facultatea de Litere şi Arte, ULBS

  • 16:00 - CITITORUL / THE READER, Sala 'Virgil Flonda' din cadrul Facultăţii de Litere şi Arte Sibiu

  • 16:00 - DEMARCO AND PETRA PETRESCU AD ASTRA, Biblioteca Judeţeană ASTRA Sibiu – corp B şi corp A

  • 16:00 - DUHUL LĂMPII FERMECATE / THE GENIUS, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 16:00 - NEIL LABUTE – ÎNTR-O DIMINEAŢĂ DE CATIFEA / SOME VELVET MORNING (2013), Q& A CU NEIL LABUTE + 2 SCURTMETRAJE, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 17:00 - AGAINST TRILOGY: CONTRA DEMOCRAŢIEI / GEGEN DIE DEMOKRATIE, Casa de Cultură a Sindicatelor - Sala Studio, intrarea C

  • 17:00 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 17:30 - TEATRUL E VIS, de OCTAVIAN SAIU, Teatrul Naţional „Radu Stanca“ Sibiu

  • 18:00 - AMOR MAIS PERFEITO! / PERFECT LOVE!, Biserica Romano-Catolică 'Sf. Treime'

  • 18:00 - CĂLĂTORIILE LUI GULLIVER, Teatrul Național 'Radu Stanca' Sibiu

  • 18:00 - CUTIA CU MIRACOLE / THE INCREDIBLE BOX, Piaţa Mică

  • 18:00 - O NEBUNIE DE MUZICĂ! / THE BRASS BAND ON FIRE!, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:30 - AGAINST TRILOGY: CONTRA IUBIRII / GEGEN DIE LIEBE, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala etaj

  • 19:00 - BACH & FRIENDS (Concert orgă / Organ concert), Biserica Evanghelică 'Sf. Ioan'

  • 19:00 - Concert MUSIKVEREIN STADTKAPELLE SACHSENHEIM e.V., Piaţa Mică

  • 19:00 - EXPOZIŢIE DE PICTURĂ: ŞTEFAN CÂLŢIA. TRIPTIC: LUMEA CA TEATRU, SALA THALIA - FOAIER

  • 20:00 - AGAINST TRILOGY: CONTRA PROGRESULUI / GEGEN DEN FORTSCHRITT, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 20:00 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Piaţa Mică

  • 20:00 - O NEBUNIE DE MUZICĂ! / THE BRASS BAND ON FIRE!, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:30 - CUTIA CU MIRACOLE / THE INCREDIBLE BOX, Piaţa Mică

  • 21:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE: ORAŞE ÎN MIŞCARE - NAPOLI / MOVING CITIES - NAPLES, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 21:00 - ORHIDEE / ORCHIDS, Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu – intrare A

  • 21:00 - SACRU ŞI PROFAN / SACRED AND SECULAR, Cetatea Cisnădioara

  • 21:00 - SURORILE MACALUSO / LE SORELLE MACALUSO, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 23:00 - SCRISORI PIERDUTE, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

 

Vineri, 13 iunie

  • 08:00 - ZIARUL ORIZONTAL, VOL. 2, Zidul exterior al Teatrului Național „Radu Stanca”

  • 09:00 - EXPOZIŢIE FOTO: SEBASTIAN MARCOVICI, PIAŢA MICĂ

  • 09:00 - NEIL LABUTE – „DE CE NU O FACEM ÎN DRUM?“: EXAMINÂND RELAŢIA SCRIITOR/ACTOR, BIBLIOTECA ASTRA - CORP A (SALA FESTIVĂ)

  • 10:00 - Conferinţă de presă FITS, Librăria Habitus

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - SILVIU PURCĂRETE, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI - CENTRUL DE INFORMARE TURISTICĂ

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE GRAVURĂ ŞI DESEN: UNIVERSUL UNUI MARE ARTIST. MARCEL CHIRNOAGĂ, CASA ARTELOR

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE MĂŞTI - MY FACE ON THE WALL - ALI ASGHAR KHATIBZADEH, GALERIA DE ARTĂ A UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI (Piaţa Mare nr. 12)

  • 10:00 - MARIONETTES - ULYANA TYMOSHENKO, MOJO CAFÉ

  • 10:00 - OIDIP - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - MIHAELA MARIN, Librăria Habitus

  • 11:00 - FESTIVAL READINGS, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică, nr.11)

  • 11:00 - SIBIUBOOKFESTIVAL – STRADA CU CARTI, Piaţa Mică

  • 11:30 - KRYSTIAN LUPA, ÎN DIALOG CU GEORGE BANU, Librăria Habitus

  • 12:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - RADU AFRIM, SALA THALIA

  • 13:00 - UTOPII PERFORMATIVE. ARTIŞTI RADICALI AI SCENEI AMERICANE ÎN SECOLUL 21, de CRISTINA MODREANU, Librăria Habitus

  • 14:00 - Forum: Diplomație Culturala, Media și Turism, Sala Senatului Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu (corpul Facultăţii de Medicină, str. Lucian Blaga nr. 2A)

  • 14:00 - PHILIPP LÖHLE – NUMITUL GOSPODIN / GENANNT GOSPODIN, Librăria Humanitas 'Constantin Noica' Sibiu

  • 14:00 - SAVIANA STĂNESCU – NEW YORK CU UN ACCENT, Librăria Habitus

  • 14:30 - CONVERSAŢII CULTURALE / CULTURAL CONVERSATION, Atrium Classic Cafe

  • 14:30 - EUROPE FOR FESTIVALS, FESTIVALS FOR EUROPE PROJECT (EFFE), HOTEL IBIS - Sala Turandot

  • 15:00 - EPITAFURI – IN MEMORIAM CEZAR IVĂNESCU, Teatrul pentru Copii şi Tineret Gong - foaier

  • 15:30 - ATELIER DRAMA LEAGUE, Atrium Classic Cafe

  • 16:00 - BROOK DESPRE BROOK, UN PORTRET INTIM / BROOK BY BROOK, AN INTIMATE PORTRAIT (2001), Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 16:00 - DUM SPĪRŌ, SPĒRŌ, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

  • 16:00 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Piaţa Mică

  • 16:00 - IMN DE RUGĂCIUNE / KADDISH, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 17:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:00 - OIDIP, Teatrul Național 'Radu Stanca' Sibiu

  • 18:00 - PĂI... DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE?, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 18:00 - PĂSĂRI DE LUX / LES OISEAUX DE LUX, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:00 - PETER BROOK, DESPRE SPAŢIUL GOL / PETER BROOK, AUTOUR DE L’ESPACE VIDE (1992), ASTRA FILM CINEMA Studio (Piaţa Mică nr.11)

  • 18:00 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Magazinul Dedeman

  • 18:30 - FANFARA DE LA COZMEŞTI, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00 - CABARETUL CUVINTELOR, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala etaj

  • 19:00 - EXPOZIŢIE DE PICTURĂ: ŞTEFAN CÂLŢIA. TRIPTIC: LUMEA CA TEATRU, SALA THALIA - FOAIER

  • 19:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:00 - OMIDA URIAȘĂ / THE CATERPILLAR, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:00 - SHOWTIME, Sala Thalia

  • 20:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Piaţa Mică

  • 20:45 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 21:00 - AMOR MAIS PERFEITO! / PERFECT LOVE!, Cetatea Cisnădioara

  • 21:00 - DOAMNA MARGARETA & PE SUB PIELE / MRS. MARGARETH & ALEM DA PELE, Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu – intrare A

  • 21:30 - CONCERT R.O.A., Piaţa Mare - Scenă

  • 22:30 - SHOW DE LASERE, Piaţa Mare

  • 22:40 - CONCERT VIȚA DE VIE, Piaţa Mare - Scenă

  • 23:00 - NORI / MRAKY / CLOUDS, Casa de Cultură a Sindicatelor - Sala Studio - Intrarea c

  • 23:00 - ZBANG - A MUSICAL ABBA FANTASY, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

  • 23:45 - CONCERT ROBERT TURCESCU ŞI CASA PRESEI, Maximus Pub

 

Sâmbătă, 14 iunie

  • 08:00 - ZIARUL ORIZONTAL, VOL. 2, Zidul exterior al Teatrului Național „Radu Stanca”

  • 09:00 - EXPOZIŢIE FOTO: SEBASTIAN MARCOVICI, PIAŢA MICĂ

  • 09:00 - NEIL LABUTE – „DE CE NU O FACEM ÎN DRUM?“: EXAMINÂND RELAŢIA SCRIITOR/ACTOR, BIBLIOTECA ASTRA - CORP A (SALA FESTIVĂ)

  • 10:00 - Conferinţă de presă FITS, Librăria Habitus

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - SILVIU PURCĂRETE, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI - CENTRUL DE INFORMARE TURISTICĂ

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE GRAVURĂ ŞI DESEN: UNIVERSUL UNUI MARE ARTIST. MARCEL CHIRNOAGĂ, CASA ARTELOR

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE MĂŞTI - MY FACE ON THE WALL - ALI ASGHAR KHATIBZADEH, GALERIA DE ARTĂ A UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI (Piaţa Mare nr. 12)

  • 10:00 - MARIONETTES - ULYANA TYMOSHENKO, MOJO CAFÉ

  • 10:00 - OIDIP - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - MIHAELA MARIN, Librăria Habitus

  • 10:00 - WHEN YOU MOVE WITH ALL YOUR HEART, HOW DO YOU DANCE ?, Casa de Cultură a Studenţilor – sala albastră

  • 11:00 - FESTIVAL READINGS, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică, nr.11)

  • 11:00 - SIBIUBOOKFESTIVAL – STRADA CU CARTI, Piaţa Mică

  • 11:30 - PETER STEIN, ÎN DIALOG CU EMIL HUREZEANU, Librăria Habitus

  • 12:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - RADU AFRIM, SALA THALIA

  • 13:00 - CLOVNII GIGANȚI / THE GIANT CLOWNS, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 14:00 - JULIA HOLEWIŃSKA – CORPURI STRĂINE / CIAŁA OBCE, Librăria Humanitas 'Constantin Noica' Sibiu

  • 14:30 - CONVERSAŢII CULTURALE / CULTURAL CONVERSATION, Atrium Classic Cafe

  • 15:00 - EPITAFURI – IN MEMORIAM CEZAR IVĂNESCU, Teatrul pentru Copii şi Tineret Gong - foaier

  • 16:00 - CEA DE-A 50-A ANIVERSARE A TEATRULUI ODIN – IZBÂNDA DIFERENŢEI. JUMĂTATE DE SECOL DE TEATRU (2011-2012), Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 16:00 - DORIND-O PE SIMONE / DESIRING SIMONE, Sala 'Virgil Flonda' din cadrul Facultăţii de Litere şi Arte Sibiu

  • 16:00 - EUGENIO BARBA. CELEBRÂND 50 DE ANI CU ODIN TEATRET. STUDIA UBB DRAMATICA, Sala ASTRA FILM CINEMA (Piaţa Mică nr.11)

  • 16:00 - 0 FREAK SHOW, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 17:00 - AMOR MAIS PERFEITO! / PERFECT LOVE!, Biserica Evanghelică 'Sf. Ioan'

  • 17:00 - CLOVNII GIGANȚI / THE GIANT CLOWNS, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 17:00 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Shopping City Sibiu

  • 17:00 - OOUPS!, Piaţa Mică

  • 18:00 - JOC DE ACŢIUNE / ACTION GAME WITH PHYSICAL SENSATION, Piaţa Mică

  • 18:00 - PĂI... DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE?, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 18:00 - PĂSĂRI DE LUX / LES OISEAUX DE LUX, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Piaţa Mică

  • 18:30 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00 - AM BICICLETĂ. CAUT SOȚ! / KALABAZI, Piaţa Mică

  • 19:00 - EXPOZIŢIE DE PICTURĂ: ŞTEFAN CÂLŢIA. TRIPTIC: LUMEA CA TEATRU, SALA THALIA - FOAIER

  • 19:00 - MEDEEA SUPERSTAR / MEDEA ON MEDIA, Casa de Cultură a Sindicatelor - Sala Studio, intrarea C

  • 19:00 - MOZART STEPS, Teatrul Național 'Radu Stanca' Sibiu

  • 19:00 - VOCI, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala etaj

  • 19:30 - FANFARA DE LA COZMEŞTI, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:00 - FREAK SHOW, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 20:00 - OOUPS!, Piaţa Mică

  • 20:00 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:45 - OMIDA URIAȘĂ / THE CATERPILLAR, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 21:00 - EXTAZ BRAZILIAN & VIITOR ANTERIOR / TRAMA & REVOADA, Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu – intrare A

  • 21:00 - JOC DE ACŢIUNE / ACTION GAME WITH PHYSICAL SENSATION, Piaţa Mică

  • 21:00 - SUFLEORUL FRICII, Cetatea Cisnădioara

  • 21:30 - DRAGONII / KREMAH, THE DRAGONS, Piaţa Mare

  • 22:30 - CONCERT GUESS WHO si GRASU XXL, Piaţa Mare - Scenă

  • 23:00 - MEDEEA SUPERSTAR / MEDEA ON MEDIA, Casa de Cultură a Sindicatelor - Sala Studio, intrarea C

  • 23:00 - ZBOR / FLYING, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

 

Duminică, 15 iunie

  • 08:00 - ZIARUL ORIZONTAL, VOL. 2, Zidul exterior al Teatrului Național „Radu Stanca”

  • 09:00 - EXPOZIŢIE FOTO: SEBASTIAN MARCOVICI, PIAŢA MICĂ

  • 10:00 - Conferinţă de presă FITS, Librăria Habitus

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - SILVIU PURCĂRETE, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI - CENTRUL DE INFORMARE TURISTICĂ

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE GRAVURĂ ŞI DESEN: UNIVERSUL UNUI MARE ARTIST. MARCEL CHIRNOAGĂ, CASA ARTELOR

  • 10:00 - EXPOZIŢIE DE MĂŞTI - MY FACE ON THE WALL - ALI ASGHAR KHATIBZADEH, GALERIA DE ARTĂ A UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI (Piaţa Mare nr. 12)

  • 10:00 - MARIONETTES - ULYANA TYMOSHENKO, MOJO CAFÉ

  • 10:00 - OIDIP - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - MIHAELA MARIN, Librăria Habitus

  • 11:00 - SIBIUBOOKFESTIVAL – STRADA CU CARTI, Piaţa Mică

  • 11:30 - NEIL LABUTE, ÎN DIALOG CU OCTAVIAN SAIU, Librăria Habitus

  • 12:00 - EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFIE - RADU AFRIM, SALA THALIA

  • 13:00 - CLOVNII GIGANȚI / THE GIANT CLOWNS, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 13:00 - MIRCEA DINESCU – CONFERINŢĂ SPECIALĂ, Librăria Habitus

  • 14:30 - CONVERSAŢII CULTURALE / CULTURAL CONVERSATION, Atrium Classic Cafe

  • 15:00 - EPITAFURI – IN MEMORIAM CEZAR IVĂNESCU, Teatrul pentru Copii şi Tineret Gong - foaier

  • 16:00 - SONATA, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala parter

  • 16:00 - SPECTACOL ATELIER NIEL LABUTE - DE CE NU O FACEM ÎN DRUM?, Biblioteca Astra – Sala Festivă, Corpul A

  • 17:00 - UN BĂRBAT ȘI O FEMEIE / CHRYSALIS, Piaţa Mică

  • 17:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:00 - POVESTE CU UN SAMURAI PITIC / THE INCH-HIGH SAMURAI, Piaţa Mică

  • 18:00 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 18:30 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Piaţa Mică

  • 19:00 - AM BICICLETĂ. CAUT SOȚ! / KALABAZI, Piaţa Mică

  • 19:00 - CLOVNII GIGANȚI / THE GIANT CLOWNS, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 19:00 - CORPUL ÎN IMAGINI / IMAGE OF BODY, Teatrul pentru Copii si Tineret Gong – sala etaj

  • 19:00 - EXPOZIŢIE DE PICTURĂ: ŞTEFAN CÂLŢIA. TRIPTIC: LUMEA CA TEATRU, SALA THALIA - FOAIER

  • 19:00 - MELANCOLIE / MELANCHOLY PLAY, Casa de Cultură a Sindicatelor - Sala Studio, intrarea C

  • 20:00 - AMOR MAIS PERFEITO! / PERFECT LOVE!, Biserica Ursulinelor

  • 20:00 - FAMILIA-OGLINDĂ / THE MIRROR FAMILY, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 20:00 - NOPŢILE PARISULUI / LES NUITS DE PARIS, Sala Thalia

  • 20:00 - UN BĂRBAT ȘI O FEMEIE / CHRYSALIS, Piaţa Mică

  • 20:30 - POVESTE CU UN SAMURAI PITIC / THE INCH-HIGH SAMURAI, Piaţa Mică

  • 20:30 - TRECEA FANFARA … ITALIANĂ / THE ITALIAN MARCHING BAND, Pietonala Nicolae Bălcescu Sibiu

  • 21:00 - ÎNTOARCEREA ACASĂ / THE HOMECOMING, Teatrul Național 'Radu Stanca' Sibiu

  • 21:00 - LA LILIECI, Cetatea Cisnădioara

  • 21:00 - PRINŢUL FERICIT, Sala de Sport a Colegiul Naţional 'Octavian Goga' Sibiu

  • 21:00 - SÂNZIANA ȘI PEPELEA, Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu – intrare A

  • 21:30 - CONCERT DUBIOZA KOLEKTIV, Piaţa Mare - Scenă

  • 22:00 - FAUST, Hala Libra – Balanţa

  • 22:30 - INVAZIA INSECTELOR / THE INSECTS, Piaţa Mare

  • 23:00 - O NOAPTE FURTUNOASĂ, Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

  • 23:50 - FOC DE ARTIFICII, Cazarma 90

Autentificare

Vă rugăm să introduceți emailul și parola Dvs:

Înregistrare Express

Introduceți adresa de email și parola:
Emailul Dvs este deja înregistrat pe Fest.ro. Doriți să unificați ambele conturi de utilizator?